محل تبلیغات شما
امام صادق (ع) فرمودند:

یک درهم خرج کردن در راه حج ، از یک میلیون درهم در غیر آن بهتر است. و یک درهم که به امام برسد مانند خرج کردن یک میلیون درهم در حج است.

( من لا یحضره الفقیه:ج2- ص255، ح2248-و مکیال المکارم:ج2-ص 357)

امام صادق (ع) فرمودند :

هیچ چیز نزد خداوند محبوبتر از اختصاص دادن دراهم به امام نیست ، وبدرستیکه خداوند درهم را برای پرداخت کننده در بهشت همچون کوه احد قرار دهد.

سپس امام صادق (ع) فرمودند: خداوند در کتابش فرموده:

" من ذا الذی یقرض الله قرضاً حسناً فیضاعفه له اضعافاً کثیرة "

" چه کسی به خداوند قرض نیکویی می دهد تا خداوند (عوض) قرض را چندین برابر سازد "                            ( سوره بقره: 245)

امام فرمودند :‌به خدا قسم این وام ، مخصوص صله با امام است.

( اصول کافی : ج2-ص488،ح2)

امام صادق (ع) درباره فرموده خدایتعالی :

الذین یصلون ما امرالله به ان یوصل       ( سوره رعد: آیه 21 )

" آنانکه آنچه را خداوند به پیوستنش دستور فرموده می پیوندند"

سوال شد ؟ آن حضرت فرمودند :

این صله امام است در هر سال به کم یا زیاد .

سپس امام صادق (ع) فرمودند: و منظورم از اینکار جز تزکیه شما چیزی نیست.

( بحارالانوار: ج96 – ص216، ح5 – تفسیر عیاشی : ج2 – ص209، ح34 )

امام سجاد (ع) فرمودند :

خدایتعالی به موسی (ع) وحی فرموده که : مرا نزد مخلوقم محبوب ساز ، و مخلوق مرا نزد من محبوب کن .

موسی (ع) گفت : پروردگارا چگونه این کار را بکنم ؟

فرمود : نعمتها و بخششهای مرا به یادشان آور تا مرا دوست بدارند ، پس اگر بنده ای را که از در خانه ام فرار کرده بازگردانی ،‌یا گمراهی که از درگاه من دور افتاده را به راه آوری ، برای تو از عبادت صدهزار سال که روزها را روزه بداری و شبها را نمازی بپای داری بهتر است.

موسی گفت : این بنده فرار کرده از تو کدام است ؟

فرمود : گناهکار متمرد .

عرض کرد : آن دور افتاده از درگاه تو کیست ؟

فرمود : کسیکه نسبت به امام زمانش جاهل است و او را نمی شناسد، . و شریعت و آیین دینش را نمی داند ، او را به آیینش آشنا ساز ، و نحوه عبادت پروردگارش و وسیله رسیدن به خشنودی او را به تعلیم نما.                   ( مکیال المکارم ج:2 – ص 392)

گریزهای دعای ندبه۲

گریزهای دعای ندبه

برشهایی از کانال نکته های ناب

امام ,ع ,، ,فرمودند ,خداوند ,صادق ,صادق ع ,ع فرمودند ,امام صادق ,به امام ,او را

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آنلاین بازی COD hotel iran,iran hotel,hotel tehran,tehran hotel,تالار شهید منوچهر جبالبارزی فایل تک انلاین undoorropa clopalberpers tulowtepin We Love Teen Titans(DC-MAVEL) خرید موكن صورت ماتیکی موزن ماتیکی فلاولس زنانه مردانه 2021 suenimasdoa